Szablony na ścianach i sufitach

Szablony to na prawdę fajna rzecz dzięki którym przeróżne efekty można uzyskać.

Ja najbardziej lubię nakładać szablony z efektem 3D. Nie dość, że efekt jest bardziej spektakularny to i szybciej się robi. Szczególnie jeśli chcemy zrobić szablon na ścianie czy na suficie to duże powierzchnie można zrobić na prawdę bardzo szybko, a efekt WOW!

Co potrzebne? Oczywiście szablon, a ponadto taśma maskująca do przymocowania szablony do ściany, gładź szpachlowa najlepiej taka gotowa już rozrobiona w wiaderku (nie trzeba się zastanawiać czy jeszcze jest za gęsta, czy już za rzadka) i szpachelka do nakładania szpachli.

Im grubiej nałoży się szpachel tym wzór będzie bardziej spektakularny

Jak już szpachel nałożymy ostrożnie zdejmujemy szablon i pozostawiamy do wyschnięcia. Podczas ściągania szablonu im grubiej będzie położony gips tym większe mogą się zrobić “zadziory”. W zależności od tego jaki chcemy mieć efekt można zostawić takie “poszarpane” albo delikatnie wyszlifować papierem ściernym żeby wyrównać i wygładzić brzegi i malujemy całość na kolor jaki sobie zaplanowaliśmy.

Wzór świetnie wygląda jeśli całą ścianę, czy sufit pomalujemy i będzie wyłącznie wypukły, a można również sam wzór przeciągnąć innym kolorem.

Ściana która pozostała biała i efekt daje tylko faktura wzoru szablonu wygląda na prawdę imponująco.

Filmik pokazuje dokładnie w czasie rzeczywistym jak szybko i łatwo można osiągnąć taki efekt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *