Magiczny Pył

Trochę na temat Magicznego Pyłu do czego służy i jak go stosować.

Magiczny Pył jest to mineralny puder zmieniający gęstość i konsystencję farby, można mieszać z dowolną farbą.
Mieszanie farby z mineralnym pudrem pozwala uzyskać spektakularne efekty postarzania na malowanej powierzchni. Uzyskana w ten sposób pasta doskonale nadaje się do nakładania szablonów 3D jak i tworzenia płaskorzeźb na powierzchniach. Farby należy przygotować tyle aby zużyć ją na bieżąco. Pozostawiona farba wymieszana z proszkiem następnego dnia nie nadaje się do użycia.

Dodać 1/2 do 1 łyżeczki proszku na 100 ml farby i dokładnie wymieszać. Do nakładania szablonów 3D, oraz tworzenie form płaskorzeźb należy dodać 2 łyżeczki proszku. Po kilku minutach mieszanka gęstnieje dlatego nie należy od razu dodawać zbyt dużo proszku.

W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać tak powstałą mieszankę można nakładać w przeróżny sposób i różnymi narzędziami. Najprostszy sposób to po prostu nakładanie dość sztywnym pędzlem za pomocą tapowania – tworzą się wówczas nieregularne “zadziory”. Można nakładać za pomocą małej szpachelki, wypukłą stroną łyżeczki, wyciskać przeróżne wzory przedmiotami codziennego użytku np. widelcem, gąbką, zmiętym workiem foliowym lub ręcznikiem papierowym, żłobić słoje drewna, uzyskiwać efekt starej odłupanej farby itp. Jedynym ograniczeniem w zastosowaniu Magicznego Pyłu może być jedynie nasza wyobraźnia.

Ale najlepiej wyjaśni o co chodzi z tą magią filmik instruktażowy

I trochę przykładów z zastosowaniem Magicznego Pyłu

Te róże również zostały wykonane tylko z farby zmieszanej z Magicznym Pyłem

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *